Mikołajki 2018

Zobaczyć prawdziwego Mikołaja, dostać od niego prezent, pociągnąć go za brodę. Kto o tym nie śnił… Sołtys i Rada Solecka Kochanowa po raz kolejny mogła okazję spełnić dziecięce marzenia. Gość z Finlandii przywiózł nam świąteczną atmosferę, a także, jak się okazało, zimowy krajobraz.

W trakcie oczekiwania na przybycie Świętego Mikołaja dzieci zostały poczęstowane ciasteczkami i soczkami , dzieci brały czynny  udział w licznych konkursach i zabawach , poprowadzonych przez pomocników Mikołaja, każde z nich dostało zwierzątko skręcone z balonów. Była również wspaniała zabawa z elfami z kolorową chustą, robienie pierników ale najlepszą zabawą nie tylko dla dzieci jak i również rodziców , babć i dziadków było wykonanie baniek na choinkę , ta przednia zabawa wciągnęła wszystkich zebranych, konkursy i zabawy nie miały końca .Dzieci również wspaniale bawiły się na dmuchanej zjeżdżalni, rozłożonej przez Elfy. Główną atrakcją była oczywiście wizyta Świętego Mikołaja który okazał się niezwykle szczodry wręczając dzieciom paczki . Sądząc po uśmiechniętych buziach dzieciaków – Mikołajki bardzo im się podobały i z niecierpliwością będą czekać na następne. Po pamiątkowych zdjęciach Mikołaj życzył wszystkim zebranym Zdrowych i Spokojnych Świat i Szczęśliwego Nowego Roku pożegnał się z nami i wyruszył w dalszą drogę…

Sołtys Mariusz Koźbiał składa serdeczne podziękowania Członkom Rady Sołeckiej oraz Mirosławie W. Danucie S. Aleksandrowi W . Andrzejowi P. Andrzejowi D. za czynną pomoc i wsparcie w zorganizowaniu Mikołaja dla Dzieci z Kochanowa.
Tekst i zdjęcia:
Mariusz Koźbiał

ALL