Wycieczka do Częstochowy 2017 – zdjęcia

Seniorzy Kochanowa w dniu 7 października 2017 uczestniczyli w wycieczce  do Częstochowy na Jasną Górę  pod hasłem „Razem dla Innych wspólnie dla Siebie” Wycieczka odbyła się z projektu SCKiPGZ  „Złota Jesień, złote lata aktywności-konkurs-inicjatyw 2017”

Głównym celem wyjazdu było uczestnictwo we Mszy Świętej  oraz zwiedzanie Jasnej Góry.
Dzięki Panu przewodnikowi Seniorzy mogli się dowiedzieć więcej o Klasztorze oo. Paulinów –który  jest jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego i od setek lat najważniejszym centrum pielgrzymkowym w Polsce. Największym skarbem Jasnej Góry jest cudowny wizerunek Matki Bożej Jasnogórski .

 
W skład kompleksu jasnogórskiego wchodzi wiele obiektów, do których prowadzą: Brama Lubomirskich, Brama Matki Boskiej Królowej Polski i Brama Matki Boskiej Bolesnej. Kolejnym ważnym punktem wycieczki po Jasnej Górze jest Bazylika. W tym kościele pw. św. Krzyża i Wniebowzięcia Matki Bożej . Tuż za zakrystią mieści się XIX-wieczny Skarbiec Jasnej Góry. Zwiedzający mogą tu obejrzeć część skarbów i wotów ofiarowanych temu Sanktuarium przez królów, magnatów, szlachtę czy papieży. Wśród nich znajdują się m.in. szaty i naczynia liturgiczne, obrazy, ordery, biżuteria i militaria. Ciekawym punktem w zwiedzaniu było na pewno Muzeum 600-lecia Jasnej Góry.. Będąc na Jasnej Górze warto także przejść się Wałami, przeżywając stacje Drogi Krzyżowej.

 
Sołtys i klub seniora z  Kochanowa  pragną podziękować Pani Katarzynie Koźbiał za napisanie projektu i zafundowanie skromnych upominków.

Tekst: Mariusz Koźbiał

ALL