WYCIECZKA MIESZKAŃCÓW KOCHANOWA

W dniu 24 sierpnia 2019 sołtys zorganizował wycieczkę dla mieszkańców Kochanowa do Kielc. W wycieczce wzięło udział 46 mieszkańców Kochanowa.

Jeden dzień to za mało .

Skansen w Tokarni to przepiękne miejsce, urządzone z głową i z pomysłem . Ciężko jest obejść wszystkie chałupy w jeden dzień. Każda jest inna, każda pochodzi z innego rejonu, każda ma opisaną swoją historię, z którą można zapoznać się u wejścia. Klimat w skansenie był fantastyczny . Po zakończeniu zwiedzania skansenu udaliśmy się do Grodu Pędzików .

Gród powstał z pasji, zainteresowań i niezwykłych – zapomnianych już dziś umiejętności. To lekcja historii która zapada wyjątkowo głęboko w pamięć. Właściciel grodu z niesamowitą pasją opowiada o historii. Na chwilę można się przenieść w dawne trudne czasy. Świetne miejsce na relaks i wypoczynek. Serdeczne podziękowania dla właścicieli grodu za przyżądzenie smacznej kiełbaski i steka z pięknego grilla i zorganizowania wspaniałej zabawy dla wszystkich tam przybyłych mieszkańców Kochanowa , strzelanie z łuku niezapomniana atrakcja i zabawa jak i dla mały dzieci i dorosłych zabawa nie miała końca ale co miłe i pięknie szybko się kończy .

Po pysznym jedzeniu i zabawie uczestnicy wycieczki udali się na zwiedzanie Zamku w Chęcinach.
Atrakcjami zamku były skarbiec, wieże, narzędzia tortur, a także pokaz tańca dworskiego.

Sołtys Mariusz Koźbiał składa serdeczne podziękowania dla wszystkich mieszkańców Kochanowa którzy uczestniczyli w wycieczce i się świetnie bawili . Podziękowania kieruje również do Pana Rafała Maciuszek z firmy Travero za zorganizowanie wycieczki i Pana pilota Daniela za wspaniałą opiekę nad uczestnikami wycieczki . Dziękuje ….


Tekst i zdjęcia .

Mariusz Koźbiał

ALL